Season Fixture

Season 
Grade 
Ladder
Download the association PDF fixture/handbook
A Division One Day Grade
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
8 Oct 22 12:30PM Dianella   def by   Coolbinia Dianella Regional Open Space (Dianella ROS 1) Final result entered, no confirmation
8 Oct 22 12:30PM Caversham   def   Scarborough Ellenbrook District Open Space (North Oval) Final result entered, no confirmation
8 Oct 22 12:30PM Helena Valley   def by   Mundaring Boya Oval () Official result
8 Oct 22 12:30PM Forrestfield   def   Glen Forrest Hartfield Park (Oval 2) Official result
Round 2
15 Oct 22 12:30PM Coolbinia   def   Scarborough Yokine Reserve (Coolbinia Oval No. 2) Final result entered, no confirmation
15 Oct 22 12:30PM Glen Forrest   def   Helena Valley Burkinshaw Park Final result entered, no confirmation
15 Oct 22 12:30PM Forrestfield   def   Mundaring Hartfield Park (Oval 2) Official result
15 Oct 22 12:30PM Dianella   def by   Caversham Dianella Regional Open Space (Dianella ROS 1) Final result entered, no confirmation
Round 3
22 Oct 22 12:30PM Caversham   def by   Coolbinia William Henry Oval Final result entered, no confirmation
22 Oct 22 12:30PM Helena Valley   def by   Dianella Boya Oval () Final result entered, no confirmation
22 Oct 22 12:30PM Scarborough   def   Forrestfield Butlers (Upper Grass) Official result
22 Oct 22 12:30PM Glen Forrest   def by   Mundaring Burkinshaw Park Final result entered, no confirmation
Round 4
29 Oct 22 12:30PM Coolbinia   def   Helena Valley Yokine Reserve (Coolbinia Oval No. 2) Final result entered, no confirmation
29 Oct 22 12:30PM Caversham   def   Forrestfield William Henry Oval Official result
29 Oct 22 12:30PM Scarborough   def   Glen Forrest Bennett Park Final result entered, no confirmation
29 Oct 22 12:30PM Mundaring   def by   Dianella Mundaring Oval () Final result entered, no confirmation
Round 5
5 Nov 22 1:00PM Glen Forrest   def by   Coolbinia Burkinshaw Park Final result entered, no confirmation
5 Nov 22 1:00PM Scarborough   def   Helena Valley Bennett Park Final result entered, no confirmation
5 Nov 22 1:00PM Caversham   def   Mundaring William Henry Oval Final result entered, no confirmation
5 Nov 22 1:00PM Dianella   def   Forrestfield Dianella Regional Open Space (Dianella ROS 1) Official result
Round 6
12 Nov 22 1:00PM Mundaring   def by   Coolbinia Mundaring Oval () Final result entered, no confirmation
12 Nov 22 1:00PM Dianella   def   Scarborough Dianella Regional Open Space (Dianella ROS 1) Final result entered, no confirmation
12 Nov 22 1:00PM Helena Valley   def   Forrestfield Boya Oval () Official result
12 Nov 22 1:00PM Caversham   def   Glen Forrest William Henry Oval Final result entered, no confirmation
Round 7
19 Nov 22 1:00PM Forrestfield   def by   Coolbinia Hartfield Park (Oval 1) Official result
19 Nov 22 1:00PM Helena Valley   def   Caversham Boya Oval () Final result entered, no confirmation
19 Nov 22 1:00PM Scarborough   def   Mundaring Bennett Park Final result entered, no confirmation
19 Nov 22 1:00PM Glen Forrest   def by   Dianella Burkinshaw Park Final result entered, no confirmation
Round 8
26 Nov 22 1:00PM Coolbinia   def by   Dianella Yokine Reserve (Coolbinia Oval No. 2) Final result entered, no confirmation
26 Nov 22 1:00PM Scarborough   def by   Caversham Bennett Park Final result entered, no confirmation
26 Nov 22 1:00PM Mundaring   def   Helena Valley Mundaring Oval () Final result entered, no confirmation
26 Nov 22 1:00PM Forrestfield   def by   Glen Forrest Hartfield Park (Oval 1) Final result entered, no confirmation
Round 9
3 Dec 22 1:00PM Scarborough   v   Coolbinia Bennett Park  
3 Dec 22 1:00PM Helena Valley   v   Glen Forrest Boya Oval ()  
3 Dec 22 1:00PM Mundaring   v   Forrestfield Mundaring Oval ()  
3 Dec 22 1:00PM Caversham   v   Dianella William Henry Oval  
Round 10
4 Dec 22 1:00PM Coolbinia   v   Caversham Yokine Reserve (Coolbinia Oval No. 2)  
4 Dec 22 1:00PM Helena Valley   v   Dianella Boya Oval ()  
4 Dec 22 1:00PM Scarborough   v   Forrestfield Bennett Park  
4 Dec 22 1:00PM Mundaring   v   Glen Forrest Mundaring Oval ()  
Round 11
10 Dec 22 1:00PM Coolbinia   v   Helena Valley Yokine Reserve (Coolbinia Oval No. 2)  
10 Dec 22 1:00PM Forrestfield   v   Caversham Hartfield Park (Oval 1)  
10 Dec 22 1:00PM Glen Forrest   v   Scarborough Burkinshaw Park  
10 Dec 22 1:00PM Dianella   v   Mundaring Dianella Regional Open Space (Dianella ROS 1)  
Round 12
17 Dec 22 1:00PM Coolbinia   v   Glen Forrest Yokine Reserve (Coolbinia Oval No. 2)  
17 Dec 22 1:00PM Helena Valley   v   Scarborough Boya Oval ()  
17 Dec 22 1:00PM Caversham   v   Mundaring William Henry Oval  
17 Dec 22 1:00PM Forrestfield   v   Dianella Hartfield Park (Oval 1)  
Round 13
14 Jan 23 1:00PM Mundaring   v   Coolbinia Mundaring Oval ()  
14 Jan 23 1:00PM Scarborough   v   Dianella Bennett Park  
14 Jan 23 1:00PM Helena Valley   v   Forrestfield Boya Oval ()  
14 Jan 23 1:00PM Glen Forrest   v   Caversham Burkinshaw Park  
Round 14
21 Jan 23 1:00PM Forrestfield   v   Coolbinia Hartfield Park (Oval 1)  
21 Jan 23 1:00PM Helena Valley   v   Caversham Boya Oval ()  
21 Jan 23 1:00PM Mundaring   v   Scarborough Mundaring Oval ()  
21 Jan 23 1:00PM Glen Forrest   v   Dianella Burkinshaw Park  
Round 15
28 Jan 23 1:00PM Dianella   v   Coolbinia Dianella Regional Open Space (Dianella ROS 1)  
28 Jan 23 1:00PM Caversham   v   Scarborough William Henry Oval  
28 Jan 23 1:00PM Helena Valley   v   Mundaring Boya Oval ()  
28 Jan 23 1:00PM Glen Forrest   v   Forrestfield Burkinshaw Park  
Round 16
4 Feb 23 1:00PM Coolbinia   v   Scarborough Yokine Reserve (Coolbinia Oval No. 2)  
4 Feb 23 1:00PM Glen Forrest   v   Helena Valley Burkinshaw Park  
4 Feb 23 1:00PM Forrestfield   v   Mundaring Hartfield Park (Oval 1)  
4 Feb 23 1:00PM Dianella   v   Caversham Dianella Regional Open Space (Dianella ROS 1)  
Round 17
11 Feb 23 1:00PM Coolbinia   v   Caversham Yokine Reserve (Coolbinia Oval No. 2)  
11 Feb 23 1:00PM Dianella   v   Helena Valley Dianella Regional Open Space (Dianella ROS 1)  
11 Feb 23 1:00PM Forrestfield   v   Scarborough Hartfield Park (Oval 1)  
11 Feb 23 1:00PM Mundaring   v   Glen Forrest Mundaring Oval ()  
Round 18
18 Feb 23 1:00PM Helena Valley   v   Coolbinia Boya Oval ()  
18 Feb 23 1:00PM Caversham   v   Forrestfield William Henry Oval  
18 Feb 23 1:00PM Scarborough   v   Glen Forrest Bennett Park  
18 Feb 23 1:00PM Mundaring   v   Dianella Mundaring Oval ()  
Round 19
25 Feb 23 1:00PM Glen Forrest   v   Coolbinia Burkinshaw Park  
25 Feb 23 1:00PM Scarborough   v   Helena Valley Bennett Park  
25 Feb 23 1:00PM Mundaring   v   Caversham Mundaring Oval ()  
25 Feb 23 1:00PM Forrestfield   v   Dianella Hartfield Park (Oval 2)  
Round 20
4 Mar 23 1:00PM Coolbinia   v   Mundaring Yokine Reserve (Coolbinia Oval No. 2)  
4 Mar 23 1:00PM Dianella   v   Scarborough Dianella Regional Open Space (Dianella ROS 1)  
4 Mar 23 1:00PM Forrestfield   v   Helena Valley Hartfield Park (Oval 2)  
4 Mar 23 1:00PM Caversham   v   Glen Forrest William Henry Oval  
Round 21
11 Mar 23 1:00PM Coolbinia   v   Forrestfield Yokine Reserve (Coolbinia Oval No. 2)  
11 Mar 23 1:00PM Caversham   v   Helena Valley William Henry Oval  
11 Mar 23 1:00PM Scarborough   v   Mundaring Bennett Park  
11 Mar 23 1:00PM Dianella   v   Glen Forrest Dianella Regional Open Space (Dianella ROS 1)  
SEMI FINALS
18 Mar 23 1:00PM TBD v TBD  
18 Mar 23 1:00PM TBD v TBD  
FINAL
25 Mar 23 1:00PM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 18 Oct 22 5:14PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.